Věra Poláchová Kavanová

Po úspěšném představení se svou celoživotní profesorkou Mgr. Svatavou ŠUBRTOVOU a tenorovým kolegou Rafaelem Alvarezem

SOPRÁN

Sólistka opery Divadla F.X.Šaldy v Liberci 

Absolventka pardubické konzervatoře v pěvecké třídě Mgr. Svatavy Šubrtové  ( a Mgr. Jindřišky Rabasové ). Laureátka a vítězka několika ročníků Mezinárodní pěvecké soutěže A.Dvořáka v Karlových Varech a Mikuláše Schneidera v Trnavě. Držitelka Ceny českého rozhlasu (za interpretaci písňového cyklu soudobého skladatele Miroslava Raichla (svého hudebního pedagoga) Již ve svých 19.letech debutovala hlavní sólovou rolí (Pamina z Kouzelné flétny W.A. Mozarta) v Divadle J.K.Tyla v Plzni a hned po studiu přijala angažmá opery Divadla F.X.Šaldy v Liberci, ve kterém je dodnes.

Od roku 2000 hostovala v několika inscenacích Národního divadla Praha , Státní opery Praha a v dalších operních domech. Příležitostně hostuje také v Operntheater Görlitz (BRD).
Na svých operních turné navštívila řadu evropských měst, Anglii, ale i Japonsko a Jižní Koreu. Její operní kariéru obohacuje i žánrově široká koncertní činnost. Jako sólistka pražského FOKu vystoupila na Hudebním festivalu 2007 ve Strassburgu. V roce 2008 byla přizvána Vlachovým kvartetem k celovečernímu provedení Stabat Mater G.B.Pergolesiho v Musicasdom ve španělské Valencii.
V projektu České televize - "Opera 2002" zpívala v přímém přenosu Desdemonu v Othellovi od Giusseppa Verdi v inscenaci Divadla F.X.Šaldy Liberec.

Již třikrát byla nominována na Cenu Thálie. ( 2004 za roli Jolanty z Čajkovského stejnojmenné opery, 2007 za operetní dvojroli Giroflé-Giroflá od Charlese Lecocqa a 2014 za Antonii z Hoffmannových povídek Jasquea Offenbacha)

Ze zatím (circa 70) nastudovaných operních, operetních i muzikálových rolí se může pyšnit hlavními hrdinkami z děl českých, německých, ruských, italských i francouzských hudebních skladatelů  

(např. Mařenka, Rusalka, Liška Bystrouška, Pamina, Zuzanka, Frau Fluth, Oněginova Tatiana, Liù z Turandot, Nedda z Komediantů, Desdemona, Madama Butterfly, Faustova Markétka, Micaela z Carmen, Massenettova Thaïs a další).

Markéta Doubravská

Harfistka

Členka orchestru Divadla F.X.Šaldy

( aktuální životopis se právě připravuje  :D

Jiří Horčička

klavír, varhany a klávesové nástroje
 
 
  • Věnuje se aktivně koncertní činnosti coby klavírní doprovod sólových pěvců i hráčů napříč nejrůznějšími žánry
  • Z recenze recitálu Věry Poláchové Rety plné operety  ..."za doprovodu bravurního klavíristy s brilantní technikou sólového hráče se smyslem pro vlastní invenci. Samotná jeho nespoutanost za nástrojem je zážitkem"... 
  • Absolvent Konzervatoře v Pardubicích, obor klavír, u prof. Evy Krámské.
  • 1994 - 2000 klavírista orchestru Václava Hybše
  • Hudební angažmá na záoceácenských lodích
  • Příležitostně spolupracuje také s orchestrem K. Vlacha
  • Působí jako učitel ZUŠ a korepetitor dětského-mládežnického pěveckého sboru Jizerka

Maxim Biriucov - klavír

Absolvent konzervatoře St. Neaga (1994) a Státní Akademie Umění (1999), obor klavír v Chisinau (Moldávie). V roce 1994 se zúčastnil mezinárodních interpretačních kurzů u prof. V. Kastelského v Moskvě.  V letech 1995 až 1999 se věnoval vedle činnosti korepetitora pedagogickému působení na konzervatoři St. Neaga a později na Státní Akademie Umění. Od roku 1999 do roku 2008 působil jako korepetitor v Operním divadle v Constantě (Rumunsko) a Státním operním divadle v Mersin (Turecko). V letech 2006 a 2008 byl oficiálním korepetitorem světové pěvecké soutěže „Leyla Gencer“ v Turecku. Od roku 2008 působí jako korepetitor v divadle F. X. Šaldy a jako učitel hry na klavír v ZŠ a ZUŠ Jabloňová v Liberci. 


Irina Biriucova - flétnistka

se narodila v Moldavsku, kde úspěšně vystudovala na Akademii múziských umění. Již během studia na AMU byla zvána do Moldavské filharmonie a do Národního divadla. V letech 1999-2003 pracovala v Operním divadle v městě Constanta (Rumunsko). Pak od r.2003 odjela s manželem Maxim Biriucovem do Turecka, kde vedle koncertních aktivit působila i pedagogicky. Od roku 2008 bydlí v České republice, kde rovněž vystupuje jako solistka a věnuje se pedagogické práci.

Josef Žák

Houslista

Člen orchestru Divadla F.X.Šaldy

( aktuální životopis se právě připravuje  :D